Endometrióza

Re: Endometrióza Moonics 01.09.2017 23:34:34 #208
Dobrý den, ráda bych Vám dodala optimismus svym dobrym prikladem. Taktez mi byla diagnostikovana endometrioza, velmi rozsahla, v roce 2011..a to po urgentni operaci 6cm velke cysty na vajecniku. Nasledne mi byla velmi sugestivne a nevybirave nucena hormonalni lecba umelym prechodem. Ta forma me tak prekvapila, ze dikybohu vlastne vedla k memu odminuti a naslednemu hledani alternativnich cest. Dlouhe roky jsem uzivala hormonalni antikoncepci a po jejim vysazeni jsem se zarekla, ze hormony uz nikdy vice, ale doktor me po te operaci zastrasoval takovymi zpusoby, pokud odmitnu ten umely prechod, ze jsem se fakt vydesila a zaroven utvrdila ve svem nazoru, ze takhle fakt ne. Konzultovala jsem osobne u p.Nového a současně jsem asi 6m dochazela na čínskou medicínu, predevsim akupunkturu kombinovanou lehce s bylinkami. Sla jsem az tak daleko v te alternative, ze jsem absolvovala i rodinne konstalace a snazila se o lecbu i takovymito "ezo" cestami. Po pul roce jsem musela sice podstoupit dalsi laparoskopii a odstranovani cyst na vajecnikach, pred operaci jsem dokonce musela souhlasit, s odstranenim vajecniku, jak moc blbe to vypadalo. Dikybohu muj lekar cysty nejak vypreparoval a cast vajecniku zachoval. Po operaci me jiz nikdo do niceho nenutil ani nic nenabizel. Pár týdnů po operaci jsem spontánně a poměrně dost nečekaně otěhotněla. V roce 2013 se mi narodila dcera a o dva roky pozdeji syn. A s endometriozou mam pokoj. Tezko rict, co presne zafungovalo, zda ta čínská, doporučení Dědka kořenáře, ezo nebo kombinace všeho. Každopádně jsem vděčná vesmíru za to, jak to dopadlo a taky sama sobě za to, že jsme se nenechala zastrašit a nešla do toho umělého přechodu. Jsem si vlastně téměř jistá, že to bych tu ted se dvěma dětmi neseděla. Tuším, že nejenom že bych neměla děti, ale ani partnera....protože ustát psychicky i fyzicky umělý přechod ve třiceti je fakt něco. Moc vam drzim palce a vezte, ze ta nejvetsi sila je ve vas a ne nikde jinde a uz vubec ne v nejakych umelych hormonalnich preparatech. Telo vi nejlepe samo, jak se uzdravit, jen mu nesmime hazet klacky pod nohy a musime mu dat prostor.
Re: Endometrióza sajana 08.07.2017 14:20:46 #190
Dobry den, ja ještě nejsem ta, která by ji porazila, ale verim, ze budu! Jsem 3 tydny po operaci také cysty na vajecniku, zrejme této, cekam ještě na výsledky. Jsme skoro stejne stare a vytouzene miminko také nemam...dostala jsem se az na tyto stranky a během rekonvalescence ted doma jsem toho hodne precetla. Ja sama toho mam za 7 posledních let vyzkouseno také hodne, hormonalku jsem také cvicila, před operaci a také me bolely vaječníky. Pak jsem se docetla, ze by se to s myomem a touto cystou ani nemelo. Momentalne verim cinske medicine a tady panu Novemu- to hlavne diky tomu, jak řekl, ze jeho bylinky funguji na všechny, at jim veri nebo ne protože ja vždy necemu verila, pak nic a to sejmuti člověka hrozne odrovna, tak ted jsem nejak v klidu, protože vim, ze to proste bude fungovat . Nejak jsem tak pochopila, ze mi tim me telo dalo time out, srovnat si priority a myslim si, ze to souvisi s prekyselenosti organismu, protože jatra nestihaji. Vse, co tu pan Novy pise, mi dava smysl a muselo to dat hrozne práce, to vse sepsat a tak vysvětlovat a je to super, ze jste to tak napsal, humorne, vtipne, proste jak to život nese, taky tu mam zachvaty smichu sama doma I jsem jeste jinde cetla, ze telo je tak chytre, ze si touto cestou, pro nas spatnou, ale pro nej chytrou, vytvori cystou zásobárnu toho, co nestiha detoxivat, jakasi nahradni jatra, kam to umisti... hodne zadržuju vodu, a ted mi to také dava smysl proc to telo dela... redi tu kyselost... jak jednoduche koupit si nejakou tobolku z reklamy na odvodneni. Jednou mi pani, kam chodim na masaze rekla, nesnazte se byt chytrejsi nez telo. Muj gynekolog se mnou zatím mel trpelivost, i když ted mi naznacil, ze reseni jsou umely prechod nebo IVF. Ja verim svému telu a tohle mi otevřelo oci. Postarat se o svoje jatra, nejen těmito bylinkami, ale i uplne jinym jídelníčkem plnym zasaditejsi stravy a vzduch a radost to chce. Jen ještě nevim, co udelam s tim pracovnim stresem, jsem od přírody citlivka, tak uplne hodit za hlavu to neumim. Tak třeba uz někdo bude o krok dal moudrejsi a napise, co u nej zafungovalo.
Endometrióza PavlaB. 15.04.2016 14:35:40 #144
Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda se tu nenajde někdo, kdo porazil Endometriózu. Je mi 35 let a jsem zatím bezdětná . Před rokem jsem podstoupila laparoskopické odstranění cysty na levém vaječníku. Rok se s rokem sešel a teď mám cysty pro změnu na obou vaječnících - ale né klasické cysty, ale Endom. Zkoušela jsem různé alternativy, hormonální jógu, tam jsem zaznamenala, že se v těle něco děje - hodně mě bolely vaječníky, tak jsem raději cvičit přestala, protože jsem měla strach, abych si to ještě nezhoršila. Zkoušela jsem i aplikaci progesteronového krému, čaje na endometriózu a různé přírodní preparáty na vyrovnání hladiny hormonů (vycházím z toho, že Endom. je onemocnění způsobené hormonální nerovnovánou) - tomuto tvrzení se ovšem můj gynekolog od srdce zasmál, že takto jednoduché to prý určitě není a že je nutná hormonální substituční léčba, kterou se brámím podstoupit. Chemicky vyrobené léky s hormonálním účinkem mi nejsou blízké, nemohu si pomoci.

Má otázka tedy zní: Zvítězila některá z vás nad touto potvorou přírodní léčbou?

Informací je na internetu řada, ale nevím, čemu se dá věřit a čemu ne. Každý říká něco jiného. Včetně lékařů.

Moc děkuji za každou zkušenost. Krásné jaro všem!

Přihlášení uživatele