cysta na vaječníku

cysta na vaječníku mafika 22.11.2022 20:17:52 #462
Dobrý večer pane Nový, ptám se ohledně dcery, 17 let, 163/63, studentka pedagogické školy. Na covid neočkovaná. Od října 2021 podstoupila 10měsíční (ukončeno 08/22) léčebnou kůru na akné CURACNE. V průběhu léčby jaterní testy v pořádku, po ukončení jedny mírně zvýšené. Dle kožní lékařky by neřešila. Já jsem trvala na kontrole, jde příští týden. Na akné ale pomohlo, ale byl tam delší nástup účinku a velké zhoršení první 4 měsíce. Vedlejší účinek podle mě snížená imunita, protože se jí na ploskách obou noh objevilo cca 6 bradavic, a to i na místech kde byla před 2 lety 2 vyškrábnout a byl klid. V tomto roce začala mít pravidelný, ale velmi krátký menstruační cyklus 19-21 dní. Před tím spíš nepravidelný. V srpnu 2022 to začala řešit na gynekologii, kde jí byla předepsána Provera ( Antikoncepci nechtěla) na oddálení cyklu. 1 cyklus proběhl v pořádku a druhý (říjen už menstruaci nedostala a při kontrole zjištěna cysta na pravém vaječníku 9cm. Prý anovulační cyklus. Dostala Inj agolutinu, menstruace se dostavila, ale sama cysta nepraskla a začala mít velké bolesti, na omdlení, převezena do nemocnice a následně operována laparoskopicky. Operace proběhla v pořádku, cysta vyčištěna. Ještě podotýkám, že se rozhodla nechat naočkovat proti HPV (září 2022 první dávka, 24.11 má být druhá dávka. Po operaci zatím menstruaci nedostala ( už 37 dní). Prosím o radu, co dělat a užívat, aby se cysty neopakovaly a nastartoval zdravý menstruční cyklus. Při dotazu na gyn, jestli tu cystu nemohly způsobit ty hormony (Provera) nebo to očko HPV, tak pry ne, ale já z toho mám špatný pocit. Jako prevence doporučena antikoncepce, tu jsme zatím odmítli. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký a poklidný večer. M.

Přihlášení uživatele