Téma: Reflux

Celkem 2 příspěvků.

V Poradně může odpovídat jenom Břetislav Nový.
Kartobylinkář Břetislav Nový 2025-08-12 15:15:16, odpověď na #31976 ukázat v kontextu reset

12K 1 lžička do půldecky vody 10-15 minut před jídly (nebo by to šlo i po jídlech = vyzkoušejte)
BK + MYK + HK 1+1+1 lžička do 2 dcl vody 4xD mimo jídla a k tomu GY 2 tobolky (ty postupně najíždět po několika dnech)
Do jídel přidávejte místo běžných tuků OO nebo OO-T.
Naučte se mantru: No, a co?!
Sif6 a dýchat vždycky po hodině tělesného klidu 15 minut 2-4xD a v ostatní čas co nejvíc Ještěrčí dech.
Zadbalo 2xD minut
Večerní cvičení DB
BEN7 na dominantní ruku trojúhelníkově trojřadý (videa)

Všechno dlouhodobě

Paj 2025-08-11 20:00:48 ukázat v kontextu reset

Dobrý den,pane Nový, prosím Vás o radu. Již několik let asi 15 i více,mám diagnostikován reflux. Ze začátku dle rady lékaře,jsem brala léky na snižování kyseliny v žaludku,pak jak jsem zjistila, co to způsobuje, jsem je vysadila a hledala přírodní cestu. Dodržují zdravý životní styl, jím zdravě,ale pořád se mi to vrací,někdy mi to samé jídlo nic neudělá a někdy mám knedlík v krku,nebo jako bych tam měla zasekle jídlo. Pri nachlazení nebo viróze , mám vždy žaludek nejvíce zasažen a dávám se dohromady delší dobu.Taky na jaře a na podzim se mi zhoršuje stav žaludku -boleni ,horší trávení a ztráta chutí k jídlu. Již párkrát jsem měla zánět jicnu.Mám 172cm, váha 72kg, věk 58, zaměstnání sedavé, očkování Covid 3x,sportuji rekreačně. Prosím o doporučení, jaké Vaše bylinné směsi je možné v mém problému delší dobu užívat a které můžu užívat společně. Moc Vám předem děkuji za doporučení a radu. Miriam Smilková

V Poradně může odpovídat jenom Břetislav Nový.

Přihlášení uživatele