|
Dobrý den, pane Nový,
prosím o radu. Jde o moji maminku, 79 let, 154 cm, 88 kg, očkovaná na covid. Vše, co budu psát dále, se týká posledních 3 týdnů, před nimiž jsme se dozvěděli, že maminčin švagr je v hospici. Od té doby maminka unavená, demotivovaná, bez energie, téměř nejí. 1/2 jogurtu je její typická snídaně. Odmítá jít ven, tam se jí stalo, že když ji slunce oslnilo, viděla rozdvojeně a ještě pár hodin rozostřeně. Stalo se jí taky, že jedno ráno nemohla vstát z postele a namísto toho upadla. Navenek tvrdí, že je se švagrovým stavem srovnaná, ale cítím, že se tím velmi trápí. Zároveň je tvrdohlavá a má svou hlavu. Když jsem zkusila jí dát smoothie z 1/2 banánu a 1 dcl mléka a tajného přídavku 1/2 dávky proteinu, hned jí bylo trochu lépe a měla víc energie i jasnosti myšlení a snad i lepší nálady. Ale to jsem musela udělat tajně, novoty neuznává a mezi novoty počítá kdeco a já jsem o generaci mladší, takže dle ní vím houby o životě. Jak ji přimět více jíst? Hlavně bílkoviny nejí skoro žádné, pak jí ubývají svaly a neunese se.
Mnohokrát děkuji.
|