Téma: kousnutí hmyzem

Celkem 2 příspěvků.

V Poradně může odpovídat jenom Břetislav Nový.
Břetislav Nový 2026-05-14 19:54:32, odpověď na #32307 ukázat v kontextu reset

SK + RAK + LIK + MK 3+2+2+2 pumpnutí dávkovačem do 2 dcl vody + 1/2 lžičky vit C100 + 1 lžička Ohňovec + Dermogesin 4xD mimo jídla
Z Arnikovek obklad na 6-8 hodin
S jídlem OKR 1 lžíce 3xD

Majza 2026-05-13 21:51:00 ukázat v kontextu reset

Dobrý den, prosím o radu - asi předevčírem mě něco - hmyz - kouslo nad vnitřní pravý kotník. Nevšimla jsem si toho, kůže trochu svědila, i myslela jsem, že je suchá, nebo mně malá. Až druhý den jsem si všimla červeného fleku. Aplikovala jsem Vaše arnikovky i octanovou mast jsem našla, také pelyněk. Trochu pomohla koupel v epsomské soli. Nevím, co mě kouslo. Pavouk, klíště - to by mě muselo ale rychle vyplivnout, protože v ráně nebylo. Flek zůstává cca 2 x 2 cm, možná je trochu větší. Kotník oteklý, trochu citlivý a teplý. Nerada bych růži, na tu jsou prý antibiotika, a to bych nerada. Ale kdyby to jinak nešlo, užiji je. Za radu děkuji. 59 let, 177 cm, 93 kg, tep 65, v domácnosti nyní, cvičím, chodím se psy, nervy trochu.

V Poradně může odpovídat jenom Břetislav Nový.

Přihlášení uživatele