Téma: Citrusy

Celkem 4 příspěvků.

V Poradně může odpovídat jenom Břetislav Nový.
Břetislav Nový 2010-02-23 23:11:02, odpověď na #1358 ukázat v kontextu reset

Dozráváním samo v sobě se koncetrují metabolity v plodu. Kyseliny. Mohou fungovat jako popudová terapie, když jich nemáte z vlastních zdrojů dost. Máte-li, dorazí vás. Jste-li alergik, dejte si několik madarinek a pochopíte.Více viz obecné zpracování: Detoxikace


Týna 2010-02-23 22:09:58 ukázat v kontextu reset

No fakt ( já jsem to napsala tak, že to má úplně jiný smysl než jsem původně chtěla. Co dokáže jedno slovíčko. Takže jinak - proč citrusy škodí játrům? Omlouvám se a děkuji za další odpověď.

Břetislav Nový 2010-02-23 10:54:51, odpověď na #1341 ukázat v kontextu reset

Myslíte tuhle větu?
"Jídla jaterně šetrná - určitě bez margarínů (ztužené tuky), uzenin, koření, cukru, bílé mouky, kyselých potravin (hlavně citrusy ap.), tepelně barevně změněných, smažených a konzervovaných potravin, Éček. Omezit maso a brambory."

Asi jste přehlédla slovo "bez".

Týna 2010-02-23 09:15:34 ukázat v kontextu reset

Dobrý den pane Nový. Dočetla jsem se ve vašem článku Detoxikace, že mezi jídla jaterně šetrná řadíte i citrusy. Potřebovala bych to vysvětlit, proč tomu tak je. Doteď jsem jedla citrony, protože jsem se kdysi kdesi dočetla, že působí příznivě na játra a že i když chuť mají kyselou, působí v těle zásadotvorně. To platí i o grepech a pomelu. Mám v tom teď zmatek a potřebovala bych to vysvětlit. A ještě jedna otázka - ten váš sifón je něco na způsob Frolovova dýchacího přístroje? Děkuji za odpověď a přeji krásný den.

V Poradně může odpovídat jenom Břetislav Nový.

Přihlášení uživatele