Téma: Achilovka - bolestivá bulka

Celkem 2 příspěvků.

V Poradně může odpovídat jenom Břetislav Nový.
Břetislav Nový 2016-05-25 21:30:21 ukázat v kontextu reset

Patrně jde o formu Bakerovy cysty, což znamená těžce přetíženou tkáň.
První mazání K1 3 min, Měsíčkový olej MO+ 5-10 min mazat 2x denně.
Při námaze by bylo vhodné bandážovat.
Gelmodel 1 polévková lžíce (10 ml) do 2 dcl vody mimo jídlo (30 minut před jídlem, nebo 2 hodiny po jídle) 3x denně.

Nejíst bílou mouku, cukr, sladkosti, margaríny, palmový olej, uzeniny, taveňáky, ostrá cizokrajná koření (s výjimkou kurkumy), potraviny barevně tepelně výrazně změněné (smažené, pražené.
Jasné NE pro sladkosti, cukrovinky, sušenky, slané brambůrky, kakao (pro některé je alergenem), tyčinky… Pokud musí být sladké, tak vlastní výroby bez použití cukru (například se Stévie).
Z tuků NE palmový olej, margaríny (ztužené rostlinné tuky). Pokud možno jen rostlinné oleje.
Upřednostňujte zeleninu dopoledne syrovou, odpoledne tepelně upravenou. Ovoce jen s hlavními jídly.

Případně může pomoci používat silná neodymová sluchátka na nohu a pouštět basovou hudbu, magnetické pole zlepší disociaci aminokyselin pro regeneraci, vibrace zvuku zlepší prostup živin.Více viz obecné zpracování: Cysta pasivní, klidová, myom)


matrpet 2016-05-20 15:29:51 ukázat v kontextu reset

Dobrý den,

asi rok a půl mám cca 5 cm nad patou měkkou bulku na achilovce, která při namáhání zduří, její okolí natéká a bolí. Namáháním míním i chůzi a dokonce i nešikovné sezení na židli s nohou pod sebou, takže achilovka je napnutá. Někdy je bolest velmi silná, takže nemohu došlapovat na špičku nohy. Po několika dnech klidu se bolest zmírní až téměř ustane. Absolvoval jsem terapii ultrazvukem, výkonovým laserem a rázovými vlnami, momentálně chodím na akupunkturu. Vše bez účinku. Můžete pomoci nebo poradit?

Je mi 59 let, měřím 182 cm, vážím 100 kg, mám sedavé zaměstnání u PC, ale do konce roku 2014 jsem poměrně aktivně hrál squash a ricochet, jezdil na kole apod. Klidový tep 69/min.

Předem děkuji za reakci
Petr Matějka

V Poradně může odpovídat jenom Břetislav Nový.

Přihlášení uživatele