Téma: Žlučníkové kameny

Celkem 2 příspěvků.

V Poradně může odpovídat jenom Břetislav Nový.
Břetislav Nový 2019-09-06 00:37:13, odpověď na #26057 ukázat v kontextu reset

Odstranění kamenů olejem jsem ve vašem věku 2x vyzkoušel a fungovalo. Ovšem při 15 mm bych nejdřív pilně zvláčňoval žlučovody užíváním MO+RO+ 3-4xD lžíci mimo jídla. to zapít HK 2-3 lžičky do 2 dcl vody. A asi pro rozpouštění bych přidal 2-3 tobolky GY.
Před jídly 5-15 minut 12K 2-3 lžičky do decky vody a po jídlech JK podobně.
S jídly bych si bral OKT 1/2 lžíce.
Lokalitu žlučníku mazat zevně MO+ ve směru hodin.
Zadbalon 4xD minutu
Co hodinu 15-20 houpavých polodřepů a pár cviků se zády viz moje rozcvička a také udiány... na masáž střev.

Nettynka 2019-09-04 16:09:05 ukázat v kontextu reset

Dobrý den,
jsem žena, 50 let, 168 cm, 88kg, sedavé zaměstnání ve velkoplošné kanceláři doplněné častými služebními cestami, stresem, v menopauze druhý rok.
V minulém týdnu jsem měla poprvé lehčí žlučníkový záchvat, který se projevoval tlakem do zad, tupou bolestí, pocitem vyraženého dechu, bolest/tlak šel z bederní části zad do vrchu, původně jsem myslela, že se jedná o ledviny, s nimi mívám občas potíže, plus MM záněty). Před dvěma lety mi na UZV byly zjištěny kamínky do 13 mm plus písek-vícečetná cholecystolithiaza. Po záchvatu v m.t. byly provedeny krevní odběry , výsledky „v lajně“ s výjimkou ALT (4,87), AST (1,32), GGT (2,48) s indikací vyjmutí žlučníku. Dnes na gastru nový odběr krve (výsledky budou zítra) objednána na gastroskopii za 14 dnů (pálení žáhy, občasný reflux), začátkem října kontrolní UZV břicha, výhledově pravděpodobně vyjmutí žlučníku. Ráda bych tomuto předešla. Doposud jsem potíže se žlučníkem neměla. Na stolici chodím většinou denně, občas mám ale stolici tužší a případně obden.
Co a v jakém množství na zmírnění/řešení v/u problémů? Máte zkušenosti s odstraněním kamenů pitím olivového oleje s citrusovou šťávou? Děkuji.

V Poradně může odpovídat jenom Břetislav Nový.

Přihlášení uživatele