Téma: Vlaštovičník

Celkem 2 příspěvků.

V Poradně může odpovídat jenom Břetislav Nový.
Břetislav Nový 2019-09-22 23:13:18, odpověď na #26092 ukázat v kontextu reset

Celkem chápu, že jste nemohla číst celé zadání dotazu, zvláště pasáž o 12ti řádcích.

BK + IQK + GO 3+2+5 ml do 2 dcl vody a pít 4xD mimo jídla.
Vyprsit se a narovnat šíji, zvláště C1/2 - s tím vám pomůže masér či někdo s Dornovou metodou.
Světlík správně, letos jsem ho viděla na loukách opravdu hodně.
OKH 3xD 1/2 lžíce s jídly a JK 1 lžička do decky vody po jídlech.
Sif6 a dýchat 6xD 5-10 minut
Na spaní černý kulich až po bradu
Kamkoliv si brát polarizační brýle.

Chelidonin z vlaštovičníku je jedovatý.

Vrána 2019-09-22 18:40:29 ukázat v kontextu reset

Váha 63 kg, věk 68 let, výška 163 cm.
Před nedávnem mi doktoři diagnostikovali akutní glaukomový záchvat, ztráta zraku na levé oko, slzení obou očí, bolest hlavy jako kdybych s ní třískala o zeď, sistolický tlak 220, nitrooční tlak kolem 20 Hg. 2 hodiny na kapačce dokázaly TK snížit na normální hodnoty. Naordinován Diuran a nějaké kapičky do očí. Oboje děsivé vedlejší účinky, kapky fungují jako betablokátory. Léčiva přibijí člověka k posteli, ale výsledek léčby žádný. Po krátkém použití jsem s tím švihla do odpadků a to zvláště proto, že nejen žádný výsledky léčby, ale navíc si myslím, že diagnoza je nesprávná. Za dva týdny se problém opakoval, již v mírnější podobě. V té době jsem byla jak bez chemických, tak alternativních léků.
Nyní, tři hrnky výluhu z rostlinky Světlík, místo odvodňovacího Diuranu, jednou denně vypláchnout s tímto oči. Na vysoký tlak krve výtažek z hlohu, funguje skvěle, tlak se drží na 140. (Pokud zrovna z nějakého důvodu nepěním.) K mému překvapení se levé, postižené oko začalo mírně regenerovat a vidění se částečně vrátilo. Ovšem jen velmi málo a nevypadá to zatím, že by se proces regenerace nějak rozběhl dále. Problém je stále vysoký nitrooční tlak, kolem 40 Hg, což při prvním záchvatu nebylo, mám podezření, že to způsobila chemie v kapačce. Teto stav mi utvrdil v tom, že diagnoza je špatně, glakom je zničený oční nerv, a ten se neregeneruje nikdy. obávám se však, že při takto vysokém nitroočním tlaku Hg, by ke glaukomu nakonec mohlo dojít. Navíc mi deptá situace, že nevím co mi to vlastn

Vím že rostlina vlaštovičník je vyřazena z oficiálního lékopisu, čili nedá se koupit. Marie Treben doporučuje na oční problémy čerstvou šťávu z vlaštovičníku, což je pro městského člověka problém. U nás roste tak leda holandská umělá tráva a ještě potřísněná psisky. Rostlinu si mohu natrhat jinde, ale dosti daleko, nejde to na denní použití.
Vlastní dotaz:
Je možné použít se stejným účinkem jako čerstvá šťáva nějaký přípravek-jaký-, nebo výluh, nebo nálev ze sušené rostliny, k použití jako obklad nebo ke koupelím oka? Nevím přesně, jaké alkaloidy na oko působí a za jakých podmínek se jejich účinnost snižuje, nebo ničí.
Nebo máte-li nějako odobrou radu, jak ten zatracený vysoký nitrooční tlak snížit.
Moje kočka kamarádí s "Kalichovým rytířem", takže úsměvy rozdáváme na všechny strany a dobré skutky dělám nonstop.
Děkuji za vaši odpověď.

V Poradně může odpovídat jenom Břetislav Nový.

Přihlášení uživatele