Téma: Bomba čenichovka

Celkem 2 příspěvků.

V Poradně může odpovídat jenom Břetislav Nový.
Břetislav Nový 2020-05-05 21:10:37, odpověď na #26800 ukázat v kontextu reset

Sám jsem si vyzkoušel na sobě 5x za den, když jsem se nutně potřeboval za den zbavit rýmy již několikrát.
Při použití Dubovek RK jsem musel střik aplikovat 2-4x hned po sobě po vysmrkání podílu hnědého sajrajtu, až se to prokousalo do nosohltanu v oblasti nosní mandle, což je velmi nepřehlédnutelné. Moje maximum je 5xD opakovaný střik po 2 dny, kamarád chronik asi 10-14 dnů několikrát denně bez mrknutí oka...
Při použití Dubovek speciální edice RK-SE do nosu to bylo podobné, ale cítil jsem i dutiny a průvan až do uší. Moje maximum je zatím 3xD opakovaný střik po 2 dny.
Při použití Virovek RK-V je situace o něco příznivější a v pohodě jsem je aplikoval v Lidlu i venku po nákupu a potom, když uprskaná důchodkyně bez roušky se na mě ze známosti vehementně vrhla. Potřeboval jsem se opravdu hodně prostříknout. Zatím moje max 6x za den obden.
Ostatní klony Dubovek jsem do nosu nepoužíval, protože si myslím, že by mu to až tak moc neprospělo.
Zvláštností je, že třísloviny na sliznici omezí výron řídké rýmy a tak sliznice asi na hodinu oteče, což je pocitově zřejmé. To je vlastně důkazem bariéry i proti virům. Tedy je to správně. Předpokládám, že z rozprašovače ani více střiků za den by v nose neměly nic špatného udělat, snad jen ten silnější alkohol, ale zatím nebyly reklamace.
Jediné reklamace byly při nákupu nových Dubovek, protože oxidací v lahvičce při používání Dubovky oxidují a tím tmavnou a hořknou a snižuje se jejich účinnost, ale zvyšuje chuťový pocit. Lidé, kteří si chuť zastárlých oxidovaných dubovek zvykli potom mají za to, že nové jsou ošizené. Ale opak je pravdou.

Jolka 2020-05-05 12:06:03 ukázat v kontextu reset

Dobrý den, mám rýmu zaraženou v čelních dutinách. Chci se zeptat, jak často je možné používat dubové kapky ve speji do nosu. Včera jsem stříkla 3x za den, ráno pak ještě jednou, ale teď jsem si u Vás pročetla znovu článek o " čenichovkách" a pochopila, že se má aplikovat asi jen 1x za nemoc. Hrozí poškození sliznic, častějším použitím? Necítím zatím výrazné zlepšení. Děkuji

Žena, 48 let, 150cm, 50 kg

V Poradně může odpovídat jenom Břetislav Nový.

Přihlášení uživatele