Téma: Špatné dýchání

Celkem 2 příspěvků.

V Poradně může odpovídat jenom Břetislav Nový.
Kartobylinkář Břetislav Nový 2020-12-06 22:27:03, odpověď na #27496 ukázat v kontextu reset

Mám podezření na plicní fibrózu = okamžitě přestaňte kouřit.
Sif6 3xD 10-20 minut a v ostatní čas co nejvíc ještěrčí dech.
POK + MYK + TK 3+3+3 ml do 2 dcl vody 4xD mimo jídla + Q10P + Ašvaganda
Zadbalon 3xD minutu
Vzhledem k tomu, že nečtete zadání dotazu, tak víc nevím.
Na Miščinku nemám žádný kontakt - GDPR je prevít...

Marty1990 2020-12-05 12:42:13 ukázat v kontextu reset

Dobrý den, našel jsem Vaše stránky, pročetl nějaké diskuze, zalíbili se mi a ihned jsem svůj problém ztotožnil s příspěvkem od uživatele Mišičinky ze dne 09.11.2020. Cituji:

Asi 4rokem se mi špatně dýchá, stupňuje se to. Trpím pocity, že musím myslet na to abych dýchala, není to vůbec jako přirozené, je to velice obtěžující. Někdy mě bolí i na hrudi. Někdy mi nejde dodýchnout z hluboka až třeba na po čtvrté, cítím pak úlevu. Pohyb mi nevadí. Spíše to vnímám při klidovém režimu. Cítím se pak unavená, sklíčená, otrávená. Dýchat můžu, ale jako bych dýchala jinak, jinam... nevím jak to mám vysvětlit.
byla jsem na rentgenu plic před 3roky, v pořádku. Nějaké malé bloky na hrudní páteři mám, na gastru vše v pořádku, jen mám nějakou záklopku uvolněnou, že můžu trpět na pálení žáhy atd.

Je mi 30 let, aktivní kuřák, povoláním strážník, normální postavy. Jsem trombofilik, byl jsem také na gastroskopii 2x, na rentgenu plic, na CT plic ( kvůli plicní embolii) a vše bylo OK vyjma záklopky (reflux), problém s pocitem plného žaludku po trošce jídla o 30-40 procent ztráta citlivosti čichu, což mám také od začátku příznaků, kdy mám problém 4-5 měsíců a v poslední době je to dle mého horší už i při sportu, kdy už se mi opravdu nejde z hluboka dodýchnout třeba 20 min., přesně jak uvedla Vaše uživatelka Mišičinka i myšlení v leže-klidu na to, že musím dýchat. Chtěl bych jí oslovit touto cestou a podělit se o rady a o případné zafungování Vaší léčby. Za každou radu budu moc vděčný nebo info jak jí mohu kontaktovat a za doporučení nějakých bylin atp. Mám v plánu se ještě další týden objednat znovu na plicním. Na ORL, praktik a gastro problém dávají k refluxu a žaludku ale není možné, že bych to měl takto dlouho a od žaludku. Dali mi Controloc a Kinito, dále dietu, nekouřit. Zkoušel jsem nějaké čaje, konvičku na proplach nosu a bez výsledku.

Shrnutím 4-5 měs. problém s pocitem plnosti po trošce jídla, špaptné dýchání - ne ztížené nejde mi se dodýchnout, někdy až na po 4. kdy se mi uleví a při sportu už je to o dost horší a tento problém trvá každý den od léta tohoto roku. Děkuji moc za Vaší odpověď pane Nový !!

V Poradně může odpovídat jenom Břetislav Nový.

Přihlášení uživatele