Téma: Zánět jícnu, vnitřní hemeroidy 22Y188/105

Celkem 2 příspěvků.

V Poradně může odpovídat jenom Břetislav Nový.
Břetislav Nový 2016-02-18 17:04:18 ukázat v kontextu reset

12K 2 lžičky do 1 dcl vlažné vody před jídly.

JK + REK 3 + 3 ml (Kapátko) do 1,5-2 dcl vody po jídle.MO (v éšopu zvolit MO+RO+) 1-2 lžíce a držet 20 minut a postupně připolykávat, užívat 3-4x denně.

Při nevolnosti vždy následně 12K 2 lžičky do 1-1,5 dcl vody.

REK + HK 4 + 4 ml do 2,5 dcl vody, pít mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle) 3-4x denně.Nejíst bílou mouku, cukr, sladkosti, brambůrky, margaríny, palmový olej, uzeniny, taveňáky, ostrá cizokrajná koření.

Jíst zeleninu ke každé porci v různých formách (syrová, kvašená, tepelně upravená, v menší míře ovoce.Sedět minimálně, a když sedět tak narovnaný, nebo zakloněný (do lehu), předklonění je nevhodné.

Pokud možno Ještěrčí dech denně, protože pomocí bránice promasírováná.Na noc Sanogel 3 polévkové lžíce rozmixovat do 2-2,5 dcl vody + NK 3 ml (Kapátko) + B-komplex Forte 1 tableta + Panthenol 3 tobolky.

V lékárně (nebo zkusit u lékaře na předpis) Panthenol na cucání 4x denně.Více viz obecné zpracování: Pálení žáhy, Zánět žaludku

Marthenss 2016-02-16 14:54:19 ukázat v kontextu reset

Dobrý den chtěl bych vás poprosit o nějakou radu ohledně stravy bylinek či čehokoliv co pomůže. Jsem muž 22 let. Vysoký 188 cm váha 105 kg. Pracuji cca 20 hodin týdně a to vetšinou sedavě a někdy manuálně.Zhruba před rokem mne začala pálet žáha postupně se s časem přidávali potíže jako plynatost,nafouknutí,bolesti žaludku nepříjemné pocity jako by špatného trávení.občasné průjmy > prostě celá trávicí soustava začala blbnout. Zajímavé je že, tyto symptomy se objevují náhodně tzn.jeden týden mám průjmy druhý týden mám bolesti břicha třetí týden třebas neskutečné až nesnesitelné grkání.
dnes jsem přišel domů z celkové endoskopie a gastroskopie a mám tedy zánět jícnu 3. stupně s inkompetentni kardii vs. GERD a vnitřní hemeroidy 1. stupně ( což asi není velký problém). během posledních dvou let jsem měl dvakrát kampylobakter.Už měsíc nekouřím a nepiji a tohle plánuju držet až na občasné výjmky do konce života. Co jsem vypozoroval tuňák a rajský protlak a a čerstvé ovocné džusy vyvolávají pálení žáhy. Kamarád mi doporučil tuhle stránku tak se zde obracím s prosbou o nějaké rady. Děkuji moc za přečtení a případně za odpovědi.

V Poradně může odpovídat jenom Břetislav Nový.

Přihlášení uživatele